Българският ансамбъл по художествена гимнастика стана втори в съчетанието с пет ленти в Ташкент

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал в съчетанието с пет ленти на Световната купа в Ташкент.

Грациите останаха само на няколко десети от Израел, които триумфираха в дисциплината. Третото място заеха Беларус. При индивидуалните съчетания Невяна Владинова е на шесто място на финала с топка с оценка 17.350, а Мария Матева остана на стотни от медал в обръча, след като е четвърта с 17.850.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Христиана Тодорова, Цветелина Стоянова и Цветелина Найденова вчера изиграха днес блестящо своето съчетание с два обръча и три чифта бухалки, получиха най-високата оценка на турнира - 17.750 точки и грабнаха златните медали.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели втори златен медал на Световната купа в Ташкент, Узбекистан. След като вчера възпитаничките на Ина Ананиева триумфираха в многобоя, днес те сториха това и в съчетанието с два обръча и три чифта бухалки.

Припомнете си какво казаха грациите ни пред Миролюба Бенатова през ноември миналата година: