Редовното време завърши 2:2, а след дузпи се стигна до резултата 4:2

Страхотни изяви на вратаря Тибо Куртоа бяха в основата на успеха на "Челси" с 4:2 след дузпи в контролен мач срещу Барселона във Вашингтон. Редовното време завърши 2:2, а поради факта че двубоят бе част от "Интернешънъл Чемпиънс Къп", двата тима трябваше да определят победител чрез 11-метрови удари, пише Gong.bg.

В събота "сините" постигнаха успех с дузпи срещу "Пари Сен Жермен", а тази нощ повториха упражнението, главно благодарение на Куртоа, след като преди това се спасиха от загуба с късен гол на Гари Кейхил в 86-ата минута.

Белгийският национал спаси дузпа на Жерар Пике, а преди него Ален Халилович оцели напречната греда. В същото време играчите на "Челси" бяха перфектни от бялата точка и така си осигуриха успеха.

Белгийско шоу осигури аванс на "Челси" с един гол до почивката. В 10-ата минута Еден Азар преодоля четирима противникови футболисти, за да стигне до гола, а до края на полувремето Куртоа на три пъти отчая Луис Суарес.

Уругваецът все пак успя да се разпише с технично изпълнение в началото на второто полувреме, а Сандро Родригес даде аванс на "Барса" в 66-ата минута. И докато изглеждаше, че "Барса" ще вземе победата, Кейхил възстанови равенството 4 минути преди края на редовното време.

Жозе Моуриньо заложи на голяма част от титулярните си футболисти като сред участвалите в двубоя бяха Азар, Куртоа, Диего Коща, Фабрегас, Оскар, Матич, Иванович, Кейхил и Аспиликуета.

Стартовите 11 на Луис Енрике определено бяха по-експериментални като Суарес, Ракитич, Бускетс и Матийо бяха подкрепени от доста от младите играчи на тима. Пике, Иниеста, Алба и Педро влязоха в игра през второто полувреме, а Меси и Неймар получиха по-дълга почивка, заради което все още не са на разположение.