Те надвиха "Атлетико Мадрид" с дузпи

"Реал Мадрид" завоюва европейската корона за 11-и път, побеждавайки на финала в Шампионската лига "Атлетико Мадрид" след изпълнение на дузпи, предаде Gong.bg.

За "Атлетико" това щеше да бъде първата първата титла в Шампионската лига.

Нямаше никакви изненади в двата състава. Отборите излязоха с най-доброто, с което разполагат.

В 15-ата минута от мача Серхио Рамос вкара гол за "Реал", правейки резултата 1:0. (Именно Рамос преди две години на финала в Лисабон донесе изравняването на резултата в 93-ата минута, а след това в продълженията Атлетико рухна и Реал спечели с 4:1).

Впоследствие резултатът се изравни на 1:1. В 86-ата минута Бейл и Пепе във въздуха си попречиха и не можаха да нанесат голов удар към вратата на Атлетико. Така се стигна до продължения и дузпи, които решиха мача.

Източник: Gong.bg